<![CDATA[Terveysliikunta nyt - Artikkelit]]> <![CDATA[Sovellettu pilatestyyppinen harjoittelu tehoaa selkäkipuun]]> 824 Fri, 09 Aug 2019 08:01:00 +0300<![CDATA[Iäkkäiden kotiharjoittelun toteutuminen perustuu hyvään yhteistyöhön]]> 821 Mon, 24 Jun 2019 08:52:00 +0300<![CDATA[Liikkumisen säätämisen sietämätön keveys]]> 815 Wed, 05 Jun 2019 21:00:00 +0300<![CDATA[Työmatkaliikunnan edistämisellä vaikutuksia motivaatioon, mutta ei käyttäytymiseen]]> 814 Tue, 04 Jun 2019 08:00:00 +0300<![CDATA[Move!-osaamista parannetaan UKK-instituutin johdolla]]> 812 Fri, 24 May 2019 12:00:00 +0300<![CDATA[Liikuntaneuvonnalla toimintakykyä Pohjois-Pohjanmaalla]]> 807 Thu, 16 May 2019 08:00:00 +0300<![CDATA[Miljardisäästöt liikuntaa lisäämällä]]> 805 Mon, 13 May 2019 08:00:00 +0300<![CDATA[Eupasmos-hankkeen kokous Varsovassa]]> 803 Fri, 10 May 2019 09:00:00 +0300<![CDATA[Terveystiedon tunnit vahvemmin tukemaan liikkumisen edistämistä]]> 802 Thu, 09 May 2019 13:00:00 +0300<![CDATA[TULE-ystävällinen joogapilates – miksi ohjaajakoulutus oli tarpeen?]]> 816 Mon, 06 May 2019 05:39:00 +0300<![CDATA[Testaa kestävyyskunto helposti kuudessa minuutissa]]> 797 Thu, 25 Apr 2019 10:00:00 +0300<![CDATA[Nivusvammat kuriin yhdellä liikkeellä]]> 796 Mon, 15 Apr 2019 14:03:00 +0300<![CDATA[Koulumatka- ja liikkumiskysely: Arkiliikunnan määrä vähenee Tampereen seudulla]]> 795 Mon, 08 Apr 2019 13:47:00 +0300<![CDATA[Uusia tuulia UKK-instituutin ravintolassa ]]> 793 Fri, 05 Apr 2019 10:00:00 +0300<![CDATA[UKK-instituutin hankkeissa tapahtuu]]> 791 Wed, 03 Apr 2019 15:46:00 +0300